XVI Niedziela Zwykła 18 lipca 2021 r.

 1. Dzisiaj XVI Niedziela zwykła. Chrystus gromadzi nas przy sobie, jak dobry pasterz, który troszczy się o swoje owce. Jezus prosi dziś nas, abyśmy znaleźli chwilę wytchnienia, ciszy, wypoczynku. On jest naszym pokojem. Otwórzmy nasze serca na działanie Jego pokoju w nas.

2. W przyszłą niedzielę z okazji przypadającego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie wszystkich
pojazdów – samochodów, motocykli i rowerów, oraz rozdanie
pamiątkowych upominków z modlitwą kierowcy, dla dzieci będą przygotowane niespodzianki by bezpiecznie czuły się na drodze. Za gadżety dla dzieci dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu w Płocku. Ofiary składane z okazji błogosławieństwa przeznaczamy na środki transportu dla misjonarzy.

3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek i piątek od godziny 16:30 – 17:30. Podczas adoracji możliwość spowiedzi.

4. Przypominamy o możliwości skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciw koronawirusowi, które odbywają się w Przychodni w Nasielsku. Wszystkich chętnych zapraszamy do rejestracji pod nr infolinii 23 6912503 wew. 1 lub 510 648 690.

5. Trwają zapisy na Pieszą pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę. Podobnie jak w minionym roku pielgrzymka ma charakter sztafety. Każdego dnia wędruje inna grupa, która rano dojeżdża do miejsca wymarszu, a wieczorem wraca do swoich miejscowości. Grupa Błękitna wędruje w tym roku w środę, 11 sierpnia (szósty dzień pielgrzymki) na trasie Buczek-Kaszewice. Zapisy na pielgrzymkę w tym roku są możliwe tylko i wyłącznie u przewodnika grupy ks. Sławomira Ambroziaka, wikariusza par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim (osobiście, przez Facebooka i Messengera lub mailowo: ambroslaw@op.pl) najpóźniej do 25 lipca. W zakrystii można nabyć „Modlitewniki dla Pielgrzymów Duchowych”.

6. Zapowiedzi przedślubne:
• Sebastian Brodowski par. tut. i Paulina Monika Oraczewska par. tut. zap. 1
• Piotr Purzyński par. tut. i Patrycja Giszczak par. tut. zap. 1
• Jakub Czyżewski par. św. Wojciecha w Nasielsku i Martyna Kosińska par. tut. zap. 2
• Mateusz Ostrowski par. św. Anny w Pomiechowie i Olga Chmielewska par. tut. zap. 2
• Damian Tomasz Borowiecki par. MB Różańcowej w Piasecznie i Ewelina Luberadzka par. tut. zap2

7. W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Stanisław Majchrzak . Wieczny odpoczynek…

8. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.